Компанія JCB – беззаперечний лідер у виробництві та постачанні в Україну телескопічних навантажувачів. Свій перший телескопічний навантажувач вони випустили ще в далекому 1977 р., який відразу став популярним в індустріальному і сільськогосподарському сегментах. Масштабні поставки в Україну почалися з 2000-х років і набирають обертів щороку. Зараз на різних підприємствах в Україні понад 1000 одиниць такої техніки (приблизно порівну нової та б/в). Через їхню популярність на ринку ми підготували для вас короткий огляд. Якщо ви не знаєте розмір шин для навантажувача, але знаєте його модель, таблиця нижче допоможе вам розібратися і підібрати потрібні покришки на «телескоп». Для зручності таблиця підтримує пошук і фільтр по всіх колонках.
Український користувач дуже вимогливий до комплектації, тому значна частина телескопів оснащена додатковими опціями, наприклад системою амортизації стріли. Ця “фіча” допомагає зберегти цілісність вантажу при активних пересуваннях по нерівній поверхні.
Можна виділити дві базові лінійки – сільгосп та будівництво, які включають понад 20 моделей:
- AGRI – агротехніка. Налічує 11 основних моделей з потужністю двигуна 100 к.с. (є посилені варіації AGRI PLUS – 130 к.с., Agri Xtra та Agri Super з напівавтоматичною шестишвидкісною коробкою передач та з блокуванням гідротрансформатора). Вантажопідйомність в основному до 3100 кг при висоті підйому стріли до 9,5м.
- LOADALL – будівельна спецтехніка. Включає 14 моделей з показниками навантаження до 4100 кг і висотою стріли 4-14 метрів.

Чому JCB: переваги та недоліки
У машинах цього бренду покупці завжди впевнені, тому що в них поєднуються зручність, висока функціональність та англійська строгість й фундаментальність.
Переваги:
- Компактність, можливість експлуатації у невеликому просторі;
- Оперативна заміна робочого інструменту (вила, ківш, крановий гак, захвати тощо);
- Точність та маневреність;
- Якісна збірка;
- Дуже низький рівень шуму;
- Універсальність у використанні:
- Такелажні роботи,
- Будівельні операції,
- Комунальні потреби,
- Ремонт комунікацій;
- Зручність водіння можна порівняти з керуванням легковим автомобілем;
- Легкість в управлінні.
Недоліки:
- Втрата потужності двигуна при повному навантаженні на 45-52% у порівнянні з номінальною (для трактора 4WD нормою вважається втрата 25%)
- При дуже середніх показниках витрати палива менш економічні порівняно з тракторами такої ж потужності.

Особливості:
- Конструктори JCB використовують як свої розробки, і передові технології інших лідерів галузі. Наприклад, ДжиСиБи використовують 6 ступінчасту коробку передач для максимальної величини крутного моменту.
- Колісна база: висока прохідність забезпечена повним приводом. Мала ширина і великий кут повороту покращують маневреність.
- Конструктивна особливість розташування двигуна (перпендикулярна) знімає необхідність регулювання карданних передач. Також таке розміщення дозволяє змістити центр ваги на задній міст. Це стало можливим через розташування у задній частині навантажувача паливного та гідравлічного баків. Через це немає потреби застосування систем противаг і робить техніку максимально легкою. А сам двигун виробництва Dieselmax і унікальна коробка дають навіть на низьких оборотах високий крутний момент.
- Реверсна система охолодження зводить до мінімуму можливість перегріву техніки навіть у закритому приміщенні.
- Шасі виготовляються істотної довжини і з моноліту, де окремі частини з’єднані зварюванням. З огляду на цю особливість конструкція високоміцна і відрізняється малою вагою та стійкістю.
- Оператор може вибрати один із трьох режимів рульового управління колесами: поворот тільки передніх коліс, синхронний поворот (бічний, «крабовий» хід), поворот 4-х коліс.
- Можливість перемикання навіть на значних швидкостях.
- Згруповані елементи управління, індикатор навантаження (деякі моделі оснащені звуковим сигналом перевантаження/можливості перекидання вантажу) та великий простір кабіни знижують ризики аварійних ситуацій.
- Надійна конструкція стріли (з можливою опцією “додаткова амортизація”).
- Трипозиційний перемикач гальм та перемикач зупинки завантаження
Популярні моделі
Відносні новинки у нас на ринку.
- 560-80 Agri Plus – найпродуктивніший “телескоп” в агро-сегменті. Ківш об’ємом до 5,7 м3. Встановлюються шини 500/70 R24
- JCB 525-60. Спецрішення для птахофабрик, так як обладнана зручними подовженими вилами для навантаження контейнерів з пернатими і фарами синього кольору (зменшується стрес тварин при роботі навантажувача, оскільки ці тварини не сприйнятливі до синього спектру кольору). Також модель відрізняється дзеркалами заднього виду, що підігріваються, і високоефективною системою охолодження двигуна (виключений перегрів при роботі в замкнутому приміщенні). Комплектується шинами 12-16.5
- JCB 455 – фронтальний навантажувач вагою 18т і вантажопідйомністю 5,5т. При цьому стандартно комплектується шинами 23.5-25 20PR BKT, а опціонально можна придбати з радіальними шинами цього бренду. Малюнок протектора “хвиля”, E3/L3.
550-80 – телескопічний навантажувач підвищеної продуктивності. Використовують його на великих виробництвах, елеваторах та тваринницьких підприємствах. Шини – 440/80 R24.
Невеликі господарства для роботи в малих приміщеннях вибирають компактний 525-60 з габаритами 1,8 м х1, 9 м. Колеса 12.5/80-18, рівновеликі.
Також мініатюрними розмірами відрізняється 526-56 з покришками розміром 460/70-24
Бестселером все ж таки є 531-70 з висотою стріли 7м і вантажопідйомністю 3100 кг. Набирає популярності також і 541-70 (габарити 2,49 м х 2,23 м) вантажопідйомністю 4100 кг. Обидві моделі постачаються з гумою 15.5/80-24

Серед «важковаговиків» виділимо модель 550-80з максимальним навантаженням в 5т. І шинами 440/80 R24.
Ви можете придбати шини на телескопічний навантажувач JCB у нас з доставкою по Україні, із самовивозом на наших складах.
Успіхів Вам та вашому «телескопу»