Трактор – незамінний помічник, і коли роботи закінчені, варто добре подбати про нього, щоб у наступному циклі він так само чітко виконував свої функції. Наскільки трактор не був би новим чи старим, виконання кількох наступних пунктів дозволить вичавити з нього його можливості.
Перевірте повітряний фільтр
Пересуваючись по дорогах і пухкому ґрунту, дана одиниця техніки піднімає тонни бруду та пилу під час звичайної денної роботи. Звичайно, повітряний фільтр утримує весь бруд і пил від проникнення всередину двигуна. Однак засмічений повітряний фільтр може бути не менш небезпечним для його стану.
Забруднений фільтр дає підвищене навантаження на двигун, прискорюючи знос і скорочуючи термін його служби. Витративши хвилинку, щоб перевірити фільтруючий елемент кожні кілька днів, ви робите великий внесок у попередження швидкого ремонту. Подивіться через нього на джерело світла – якщо промені погано пробиваються, настав час поміняти.
Підтримуйте рівень рідин
Кожен транспортний засіб, у тому числі трактор, потребує регулярного поповнення всіх рідких речовин, необхідних для роботи. Моторне, трансмісійне, гідравлічне масло, рідина, що охолоджує, можливо антифриз (взимку) – все, що потрібно тримати під контролем.
Як часто перевіряти? Залежно від інтенсивності експлуатації. Якщо трактор використовується більше 12 годин на день, це можна робити навіть щодня. Якщо він потрібен лише кілька годин на день, графік перевірки має бути щотижневим.
Правильне зберігання та догляд зимою
Декому трактор потрібен цілий рік, інші скоро приберуть його до весни. Якщо ви з другої категорії, перевірте умови зберігання.
Навіть якщо трактор стоїть у сараї/гаражі, обов’язково брезентове або інше щільне накриття. Це додатковий захист від температурних перепадів та пилу/бруду. Також часто рекомендується вимикати акумулятор і зберігати його окремо в теплому місці взимку, що запобігає замерзанню батареї.
Перевірте шини
Часто перевіряти та контролювати якість та стан шин – також важливо для техніки. Хороша гума дає не лише найкращу віддачу від машини, а й навіть підвищує ефективність використання палива.
Моніторити потрібно не тільки тиск повітря та зношування протектора, але й відсутність ознак пошкодження від цвяхів, осколків дерева, металу, сухих стебел. Несподіваний розрив шини під час їзди не тільки зупиняє роботу, а й може завдати серйозної шкоди маточині колеса.
Чистота має значення
Що ще можна зробити для трактора? Тримати його у чистоті. Бруд і трава, що залипли на корпусі та шинах, поступово руйнують їхню поверхню, сприяючи іржі та нерівномірному зносу.
Звичайно, іноді згадуйте про СТО, тому що не всі проблеми видно на око.
Менеджер transtire підбере тракторні шини у будь-якій ціновій категорії (у будь-якій серед нових ). Якщо ви думаєте про те, щоб змінити гуму перед наступним сезоном – саме час, оскільки почалися знижки на сільгоспшини. Телефонуйте (098) 284-64-94