Маркування тракторних шин – все просто
Є два способи нанесення маркування шин на трактор, у яких виробники закладають розмір – так званий стандартний та метричний. Стандартний метод вираження типорозміру відносно простий, але не такий описовий, як метрика.
Прикладом розмірів першого виду буде “16.9-26”. “16.9” означає, що гума має ширину 16.9 дюйма, а “26” показує, що вона “стане” на диск діаметром 26 дюйма.
Розмір у метричному форматі має такий вигляд: «480/70R26». Частина «480» – це ширина в мм, «R» – радіальна конструкція, а «26» – розмір обода, виражений у дюймах, як і у методі номер один. Зовсім не складно, чи не так?
Розрахунок параметрів шин
«70» у прикладі є відношення, представлене у відсотках. Зазвичай, коли ми виписуємо коефіцієнт, використовуємо двокрапку, щоб позначити його як «16:9», але в тракторних шинах не так. “70” – 70 відсотків: говорить про те, що висота боковини дорівнює 70% від ширини колеса. Шина з маркуванням “480/70R26” має висоту боковини 336 мм (480 x 0,7 = 336). Цей відсоток називається пропорцією покришки, що корисно знати при розрахунку того, як правильно балансувати гуму тракторів.
Інші цифри на шині
Розглянемо метричний варіант: ви можете побачити щось подібне до «520/85-42 158 A8 R1», надруковане на бічній стінці. “520”, як і раніше, є шириною, “85” – співвідношенням сторін, тире “-” означає діагональну, “42” – діаметр диска, але тепер з’являються нові цифри. “158” – це номер індексу навантаження (який дорівнює 9350 фунтів), “A8” – це індекс швидкості (A8 вказує, що рекомендована швидкість руху не повинна перевищувати 35 км/год), а “R1” повідомляє про тип протектора (R1 – Стандартний вибір для сільськогосподарських шин).
Радіальні чи діагональні
Це типи покришок за будовою каркаса, а точніше – сталевого корду. У радіальних сталеві нитки розташовані в одному напрямку по колу, на відміну від діагональних, в яких шари корда розміщуються під кутом.
Переваги перших – краща тяга, більш рівномірний розподіл ваги, розподіл навантаження по всій поверхні, триваліший термін служби протектора та висока маневреність. Їх основним недоліком буде висока вартість, пов’язана з виробництвом, тому діагональні все ще дуже популярні в сільському господарстві, навіть за їхньої теоретичної порівняльної жорсткості та меншої захищеності від проколів.
Але! Радіальні забезпечують реальні переваги тільки під час роботи під серйозними навантаженнями або для машин, які можуть пересуватися на швидкостях понад 42 км/год.
Як правило, передні покришки трактора менші за задні, і важливо зберігати рекомендовану пропорцію, інакше самодіяльність призведе до поломки зубчастої передачі. Загальна висота шини може бути змінена на тракторі 4×4, але повинні пропорційно змінюватися задні і передні.
Вибирайте та замовляйте шини на трактор у магазині transtire.com.ua – телефонуйте (098) 284-64-94